utopia
digital world - analog mindsMicroblog
Miért is ne ide - ZYX R50 Bloom
revox, k, 2026-05-05 18:56Készül a RevelANT DA
revox, v, 2026-05-03 22:09ToMPi nem pihen, mindegy neki, munka ünnepe, vagy -póriasan- hosszú hétvége, vasárnao bent voltunk és készült a RevelANT DAC-om huzalozása. Már korábban említettem (vagy nem?), hogy első körben a tápmadzagok az SPz hangfalkábel lecsupaszított drótjai lesznek és belső jelvezetésre a KSL Ai karkábelt választottam, de azóta beszereztem hozzá egy KSL Lp összekötőt és egy Avocado (KSL ACz) tápdrótot. Első körben megnézzük, mit hoz a karkábelekkel, aztán ha lesz kedvem tovább hegyezni, megvágjuk az LP-t és az Avocadot is. De van egy olyan érzésem, egy ideig elleszek az alapkoncepció adta minőséggel is, tekintve, hogy az eredeti rézhuzalos verzió is már elég komolyat szólt- nem csak- nálam.
A hét közepe környékére lehet össze lesz rakva... Izgi :)
grátisz: A hátlapot a "nyomda" nem jól nyomta meg és nem került rá a kis szövegdoboz a szériaszámnak, így ez egy olyan darab lesz, ami a bélyeg, vagy érmegyűjtói körökben igen nagy értékkel bír :)
Nu, akkor, hogy is van ez? Mi a könnyebb?
revox, p, 2026-05-01 22:49Igaz, hogy a komolyzene jelenti a nqgyobb kihívást egy hifi rendszernek? Lerágott csont, de ezt a baromságot vélhetően sohanapján lehet kiverni az ajdejófülek agyából.
A videón az első két bejátszás esetén az Avantgarde szubok tápkábele egy olcsó rézkábel. Az ezt követő három esetén ezeket a tápkábeleket Audio Note (QSSC) ezüstökre cseréltem. A Chopin élvezhetö a réz tápkábelekkel is. A Leaether Strip darabokra hullik, torz és egy zavaros katyvasz az egész, hallgathatatlan. Az ezüstökkel a Leaether Strip sokkal többet "javul", mint a Chopin. Sokkal többet profitál a jobb minőségü tápkábelek használatából.
Itt az idö megdönteni az aufiofil dogmákat a zenei stílusok reprodukálhatóságát illetően :)
Gyenge idegzetűek ne nézzék meg :)
revox, sze, 2026-04-29 22:25Nem is ezt akartam posztolni, de amint megnéztem a saját videómat, amit liinkelni akartam, ezt egyből feldobta... Még keresem a kapcsolatot, mirefel, de a karma...
Japán nem csak a Kondoról ismert. Hasonló alapossággal csinálnak a szamurájok minden egyebet. Az, hogy valaki kiállt 2026-ben egy ilyen mixxel, ami egyszerre táplálkozik a '80-as évek végének, 90'-es elejének EBM muzsikájából, a Prodigy "jungel"-ből, a trance-ből, a dubból, meg a jóisten tudná még felsorolni miből (bár az is igaz,az se kutya, aki ezekben kiigazodik). Nem a kamarazen-kedvelő réteg zenéja lesz, de ez a maga nemében KONDO.
cikkzárta után: eskü nem láttam ezt a kommentet:
#medimops kincsesbányája
revox, cs, 2026-04-23 18:44Lehet érdekes párosítás, de vélhetően a többmillió tételt áruló medimops már nem nézegeti, csak csomagol és postáz. De az valahol vicces, hogy a totál karcmentes Rubinstein CD box (11 vagy 12 lemez, nem számoltam meg) 5ezer forint volt :)
Ha DAC, akkor villásdugó forgatás
revox, sze, 2026-04-22 19:42A technika fejlődik, a dolgozó előbb-utóbb behódol. Kell új teló, de kellene füles kimenet is. ChatGPT dob egy olyan Sonyt, ami lényegében beszerezhetetlen, egyéb alternatíva (cél a valamivel élhetőbb videó, dual sim és kis méret) csak C-type kimenettel rendelkezik, amihez 4800 forint egy DA átalakítóval szerelt jack adapter. Röpke 5 munkanap, mire kapsz ilyet Debrecenben (rendelős, nincs a boltban). De ma bemehettem érte.
Szól, olyan, amilyen, de nem DAC5, az fix. De, akkor dugjuk be a C-type csatit így is, úgy is. Így jó, simább, zeneibb, úgy torzabb. Ennyi...
Karkábelezés Merlin módra
revox, cs, 2026-04-16 22:30Kondo KSL LP-LPz, stb... dugózása
revox, v, 2026-04-12 23:28
Mindenki ismeri a klasszik RCA dugózását (induló oldalon árnyék a testre forraszt, másik végén levág) és nem is erről lesz szó. Inkább a fránya P dugóról, ami úgy tűnik, jó hangú dugó és baromi jól cuppan be az RCA aljzatokba. Egyéb ezüstös dugókhoz képest egész jól bírja a feketedést is, vagyis kevésbé feketedik, de van egy rákfenéje.
De inkább feldobom a kérdést: Mi a fene az újabb KSL madzagokon az az áttetsző zsugorcső?
Piroska - második felvonás
revox, v, 2026-04-12 22:36A Piorska berendezésének második fázisába érkeztünk, ahol az eddigieket fenékenbillenve, átvariáltunk mindent :D
