• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

Miért is ne ide - ZYX R50 Bloom

Írja dixie-chicken az AVX fórumon egy hangszedőről, ami beindította az agyam:
"inkább a nemamplifikált zenekedvelők rajongtáborában remekelnek (komolyzene/jazz),nem igazán szerepelnek a rockrajongók első számú kiválosztotjai között..."
 
Elkezdtem írni a választ, de mire leírtam, gondoltam, jobb, ha itt osztom meg, mint két nap alatt a negyvenhetedik oldalra kerüljön. Előzménye, hogy nézegeti, mint esélyest, a ZYX R50 Bloom hangszedőt is. (nem arról írta, amit írt)

Készül a RevelANT DA

ToMPi nem pihen, mindegy neki, munka ünnepe, vagy -póriasan- hosszú hétvége, vasárnao bent voltunk és készült a RevelANT DAC-om huzalozása. Már korábban említettem (vagy nem?), hogy első körben a tápmadzagok az SPz hangfalkábel lecsupaszított drótjai lesznek és belső jelvezetésre a KSL Ai karkábelt választottam, de azóta beszereztem hozzá egy KSL Lp összekötőt és egy Avocado (KSL ACz) tápdrótot. Első körben megnézzük, mit hoz a karkábelekkel, aztán ha lesz kedvem tovább hegyezni, megvágjuk az LP-t és az Avocadot is. De van egy olyan érzésem, egy ideig elleszek az alapkoncepció adta minőséggel is, tekintve, hogy az eredeti rézhuzalos verzió is már elég komolyat szólt- nem csak-  nálam.

A hét közepe környékére lehet össze lesz rakva... Izgi :)

grátisz: A hátlapot a "nyomda" nem jól nyomta meg és nem került rá a kis szövegdoboz a szériaszámnak, így ez egy olyan darab lesz, ami a bélyeg, vagy érmegyűjtói körökben igen nagy értékkel bír :)

biztos csuklott  a muter, a vékony litze drótok miatt, de már kész a huzalozás

Nu, akkor, hogy is van ez? Mi a könnyebb?

Igaz, hogy a komolyzene jelenti a nqgyobb kihívást egy hifi rendszernek? Lerágott csont, de ezt a baromságot vélhetően sohanapján lehet kiverni az ajdejófülek agyából.

A videón az első két bejátszás esetén az Avantgarde szubok tápkábele egy olcsó rézkábel. Az ezt követő három esetén ezeket a tápkábeleket Audio Note (QSSC) ezüstökre cseréltem. A Chopin élvezhetö a réz tápkábelekkel is. A Leaether Strip darabokra hullik, torz és egy zavaros katyvasz az egész, hallgathatatlan. Az ezüstökkel a Leaether Strip sokkal többet "javul", mint a Chopin. Sokkal többet profitál a jobb minőségü tápkábelek használatából.

 

Itt az idö megdönteni az aufiofil dogmákat a zenei stílusok reprodukálhatóságát illetően :)

Gyenge idegzetűek ne nézzék meg :)

Nem is ezt akartam posztolni, de amint megnéztem a saját videómat, amit liinkelni akartam, ezt egyből feldobta... Még keresem a kapcsolatot, mirefel, de a karma...

Japán nem csak a Kondoról ismert. Hasonló alapossággal csinálnak a szamurájok minden egyebet. Az, hogy valaki kiállt 2026-ben egy ilyen mixxel, ami egyszerre táplálkozik a '80-as évek végének, 90'-es elejének EBM muzsikájából, a Prodigy "jungel"-ből, a trance-ből, a dubból, meg a jóisten tudná még felsorolni miből (bár az is igaz,az se kutya, aki ezekben kiigazodik). Nem a kamarazen-kedvelő réteg zenéja lesz, de ez a maga nemében KONDO.

cikkzárta után: eskü nem láttam ezt a kommentet: 

 
Samurais look unrecognizable in our time

Avantgarde mahjong

#medimops kincsesbányája

Lehet érdekes párosítás, de vélhetően a többmillió tételt áruló medimops már nem nézegeti, csak csomagol és postáz. De az valahol vicces, hogy a totál karcmentes Rubinstein CD box (11 vagy 12 lemez, nem számoltam meg) 5ezer forint volt :)

Ha DAC, akkor villásdugó forgatás

A technika fejlődik, a dolgozó előbb-utóbb behódol. Kell új teló, de kellene füles kimenet is. ChatGPT dob egy olyan Sonyt, ami lényegében beszerezhetetlen, egyéb alternatíva (cél a valamivel élhetőbb videó, dual sim és kis méret) csak C-type kimenettel rendelkezik, amihez 4800 forint egy DA átalakítóval szerelt jack adapter. Röpke 5 munkanap, mire kapsz ilyet Debrecenben (rendelős, nincs a boltban). De ma bemehettem érte.

Szól, olyan, amilyen, de nem DAC5, az fix. De, akkor dugjuk be a C-type csatit így is, úgy is. Így jó, simább, zeneibb, úgy torzabb. Ennyi...

Karkábelezés Merlin módra

Ki más, ha nem Csontos Istán követett el rendre hasonló dolgokat. És milyen igaza volt, van. Egy ideje nézegetem ezt a kart, lehet jó lenne hozzá egy kis ezüst, bár a sztori nem itt kezdődött, hanem az ezüst tekercses ZYX-nél, ami nem akar megszólalni vagy három éve. (betettem, nem jó, kivettem)

Kondo KSL LP-LPz, stb... dugózása

Mindenki ismeri a klasszik RCA dugózását (induló oldalon árnyék a testre forraszt, másik végén levág) és nem is erről lesz szó. Inkább a fránya P dugóról, ami úgy tűnik, jó hangú dugó és baromi jól cuppan be az RCA aljzatokba. Egyéb ezüstös dugókhoz képest egész jól bírja a feketedést is, vagyis kevésbé feketedik, de van egy rákfenéje.

De inkább feldobom a kérdést: Mi a fene az újabb KSL madzagokon az az áttetsző zsugorcső?

Piroska - második felvonás

A Piorska berendezésének második fázisába érkeztünk, ahol az eddigieket fenékenbillenve, átvariáltunk mindent :D

a főnök melózik