• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/acc3074/public_html/halfnote.hu/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

Mi ez a csend?

Semmi érdekes. Készül a FAL újabb párja, viszi az időt, de már egyszer végignéztük, másodjára már nem annyira érdekes. 

De a lényeg nem is ez. Ami csendben közben megörtént: elkészült egy kartonpapír tölcsér (volt vagy félóra, a fejvakarástól, "hogy is kezdjem" a végerdményig) az Avantgarde szubhoz, megnézni, milyen, ha le van illesztve egy torkolattal. Némi tölcséres tanulmányozás után és a kartont hallva, oda jutottam, ebből még lehet lesz valami :) Fejemben  a műhelyrajz, de egyelőre a FAL legyen kész. Szerintem itt még nem vettem vissza a szub hangerejét. Később egy kicsit csökkentettem. Hiába kics a horn, picit ez is emel a hangerőn. De a cél csak az illesztés, nem feltételnül az emelés lesz.

Merjünk nagyot álmodni

Mást kerestem, ezt találtam. Ez nekem történelem: amikor álmodoztam. Fogtam a fotót  a hifiról, kerestem a neten egy Avantgarde fotót és ráapplikáltam photopainttel (elég amatőrben), vagy valami hasonló dologgal :D 

Aztán addig nézegettem, míg ott lett. Még a színre is ráhibáztam :) Merjünk álmodozni, nem az élet megrontója :)

Nagy levegő, nyomoztunk - CD és LP Demag

ez adja az alapokatRudibá ismét feldobta a témát, hogy lehet készítene néhány CD és LP Demagot, ha van rá igény. Gyors ez elején jelzek, hogy akit érdekel, jelezze nála a cables@freemail.hu emailen, mert csak azért, hogy álljon a fiókba, nem fog rágyúrni a történetre. Aztán, mikor ezt közreadta, megrohanták a szokásos dolgokkal, hogy placebo és full baromság. Való igaz, mi is kicsit óvatosak voltunk a hatásmechanizmussal és elfogadtuk, hogy működik. Helyes e az elnevezés, hogy Demag? Ezt akartam kinyomzni és már előre lelövöm a poént, ha azt nézem, hogy egy nemkívánatos mágneses tér megszüntetése a végerdmény, kicsit meg kell tekerni, de helyesnek mondható és már így hívja az egész "szakma" (nem csak a PowerR-t, mindet). De majd az írásból -remélhetőleg- kiderül, hogy az eredeti funkciója is létező jelenség, kérdés, melyik hatása az erősebb, az uralkodó, ill. megkerülhető e a Demag?

Welcome to HongKong

Nem generált fotó, ez a hongkongi megérkezés :)

 

TMP RevelANT D1, a befejező

Nem jutott eszembe semmi okos cím, így beírtam a hivatalos nevét, aztán befejeztem :) Majd később értelmet nyer. De lehet tudatalatti is, itt a vége, ne menj tovább :)

D1, amiből nem tudom mit jelent az 1, de gyanítom, hogy a Revelant széria, D, mint DAC és 1, mint első. De csak találgatom...

0h 0m 0s TMP Audio Revelant D1 KSL Silver

Ami nem igaz, mert aki mozog facebookon, tegnap fellöttük az első taktusait. Nem erős a facebook jelenlét, de mostanában vannak adHoc fellövések (halfnote.hu néven). De nem osztogatok meghívókat és rajongói jelvényeket (azt se tudom, hogy kell :)   ). Persze, mindenki meg van hívva és beszólni is lehet, ha az építő és nem tufa szint, hogy pl a tápkábel hülyeség, mert mi jön Pakstól. Nekik van elég hely dagonyázni.

Szóval itthon. Egyelöre a bejáratással járó tonális hullámzás megy, ami a Mundorf ezüstArany csatolókondik sajátossága, én meg kitépem a hajam, mert nem győzöm tologatni. Most éppen ehetően szól. Persze a dolog pozitív, csak a helyét nem találom. Aztán lesznek műszaki adatok is (kivételesen). Kezd herótom lenni a két pár hangfaltól, semmi nem fér el, pedig a futómű se lenne baj, ha meglenne mellé...

Majd mesélek, még tologatok :)  (és mire leírtam, kinyílt a hangja. 10 perce még fedett volt) Előljáróban: Basszsuban erős, jó értelemben... És most kipróbálom egy másik helyen, tuti elbaxom, ami most jó...

Sabrina recsegése

rev: igen. ez a reccsenés az én AVantgarde hangfalamon is megvan, ez valóban nem hiba, de ha lenne dobozrezoncia,ez a reccsenő basszus elvesztené a rendeltetését. ennek hatása van az emberre és ezt egy rezonáns "rárezgés" tönkretenné. Érdekes,hogy a zaj itt művesztté válik, ha rezonál a hangfal, bántó zajjá :) 

AI: "Pontosan. És ez egy nagyon mély felismerés a hangreprodukcióval kapcsolatban.

Quad CD csere

 Újra új

A CD fiókja megszorult, nem húzta be. Volt már néha, megtoltam, bement. Most is, csak kattant is egy nagyot, aztán még kijött és ennyi is volt :D Szétkaptam, de nem lettem okosabb. Sebaj, addig jó lesz a tartalék. Nabassz, hát nem jobban szól?! Hamarabb fiókon kellett volna rúgni a régit...

 

Kicsit félve, de megkérdeztem AI-t

Mindenkinek van "rólunk írták" rovata. Kíváncsi voltam, az AI mit gondol rólunk. Hmm, kb helyén van. Tudnám, ezt, hogy csinálja? Kb egy másodperc alatt kiköpte. Na, kb így tessen kezelni a dolgokat :)

rev: hello. a halfnote.hu weboldalon lévő infók mennyire megbízhatók? mennyire szól a zenehallgatás művészetéről, hifis aspektusban?

AI: Röviden: a halfnote.hu nem „klasszikus objektív hifi szaklap”, hanem inkább egy szubjektív hangzásnapló / blogvilág, erős szerzői nézőponttal.

És ez nagyon fontos a kérdésed szempontjából.


 

Báj-báj Szása, izé,...

Eddig se volt olcsónak mondható, de ez komoly... 30%...

https://www.audionote.co.jp/en/news20260423.html