utopia
digital world - analog mindsMicroblog
Mi ez a csend?
revox, p, 2026-06-05 14:19Semmi érdekes. Készül a FAL újabb párja, viszi az időt, de már egyszer végignéztük, másodjára már nem annyira érdekes.
De a lényeg nem is ez. Ami csendben közben megörtént: elkészült egy kartonpapír tölcsér (volt vagy félóra, a fejvakarástól, "hogy is kezdjem" a végerdményig) az Avantgarde szubhoz, megnézni, milyen, ha le van illesztve egy torkolattal. Némi tölcséres tanulmányozás után és a kartont hallva, oda jutottam, ebből még lehet lesz valami :) Fejemben a műhelyrajz, de egyelőre a FAL legyen kész. Szerintem itt még nem vettem vissza a szub hangerejét. Később egy kicsit csökkentettem. Hiába kics a horn, picit ez is emel a hangerőn. De a cél csak az illesztés, nem feltételnül az emelés lesz.
Merjünk nagyot álmodni
revox, p, 2026-05-22 14:32Mást kerestem, ezt találtam. Ez nekem történelem: amikor álmodoztam. Fogtam a fotót a hifiról, kerestem a neten egy Avantgarde fotót és ráapplikáltam photopainttel (elég amatőrben), vagy valami hasonló dologgal :D
Aztán addig nézegettem, míg ott lett. Még a színre is ráhibáztam :) Merjünk álmodozni, nem az élet megrontója :)
Nagy levegő, nyomoztunk - CD és LP Demag
revox, v, 2026-05-17 22:38
Rudibá ismét feldobta a témát, hogy lehet készítene néhány CD és LP Demagot, ha van rá igény. Gyors ez elején jelzek, hogy akit érdekel, jelezze nála a cables@freemail.hu emailen, mert csak azért, hogy álljon a fiókba, nem fog rágyúrni a történetre. Aztán, mikor ezt közreadta, megrohanták a szokásos dolgokkal, hogy placebo és full baromság. Való igaz, mi is kicsit óvatosak voltunk a hatásmechanizmussal és elfogadtuk, hogy működik. Helyes e az elnevezés, hogy Demag? Ezt akartam kinyomzni és már előre lelövöm a poént, ha azt nézem, hogy egy nemkívánatos mágneses tér megszüntetése a végerdmény, kicsit meg kell tekerni, de helyesnek mondható és már így hívja az egész "szakma" (nem csak a PowerR-t, mindet). De majd az írásból -remélhetőleg- kiderül, hogy az eredeti funkciója is létező jelenség, kérdés, melyik hatása az erősebb, az uralkodó, ill. megkerülhető e a Demag?
Welcome to HongKong
revox, v, 2026-05-17 17:38TMP RevelANT D1, a befejező
revox, cs, 2026-05-14 17:020h 0m 0s TMP Audio Revelant D1 KSL Silver
revox, sze, 2026-05-13 20:18
Ami nem igaz, mert aki mozog facebookon, tegnap fellöttük az első taktusait. Nem erős a facebook jelenlét, de mostanában vannak adHoc fellövések (halfnote.hu néven). De nem osztogatok meghívókat és rajongói jelvényeket (azt se tudom, hogy kell :) ). Persze, mindenki meg van hívva és beszólni is lehet, ha az építő és nem tufa szint, hogy pl a tápkábel hülyeség, mert mi jön Pakstól. Nekik van elég hely dagonyázni.
Szóval itthon. Egyelöre a bejáratással járó tonális hullámzás megy, ami a Mundorf ezüstArany csatolókondik sajátossága, én meg kitépem a hajam, mert nem győzöm tologatni. Most éppen ehetően szól. Persze a dolog pozitív, csak a helyét nem találom. Aztán lesznek műszaki adatok is (kivételesen). Kezd herótom lenni a két pár hangfaltól, semmi nem fér el, pedig a futómű se lenne baj, ha meglenne mellé...
Majd mesélek, még tologatok :) (és mire leírtam, kinyílt a hangja. 10 perce még fedett volt) Előljáróban: Basszsuban erős, jó értelemben... És most kipróbálom egy másik helyen, tuti elbaxom, ami most jó...
Sabrina recsegése
revox, v, 2026-05-10 14:37rev: igen. ez a reccsenés az én AVantgarde hangfalamon is megvan, ez valóban nem hiba, de ha lenne dobozrezoncia,ez a reccsenő basszus elvesztené a rendeltetését. ennek hatása van az emberre és ezt egy rezonáns "rárezgés" tönkretenné. Érdekes,hogy a zaj itt művesztté válik, ha rezonál a hangfal, bántó zajjá :)
AI: "Pontosan. És ez egy nagyon mély felismerés a hangreprodukcióval kapcsolatban.
Quad CD csere
revox, p, 2026-05-08 22:54A CD fiókja megszorult, nem húzta be. Volt már néha, megtoltam, bement. Most is, csak kattant is egy nagyot, aztán még kijött és ennyi is volt :D Szétkaptam, de nem lettem okosabb. Sebaj, addig jó lesz a tartalék. Nabassz, hát nem jobban szól?! Hamarabb fiókon kellett volna rúgni a régit...
Kicsit félve, de megkérdeztem AI-t
revox, sze, 2026-05-06 13:04Mindenkinek van "rólunk írták" rovata. Kíváncsi voltam, az AI mit gondol rólunk. Hmm, kb helyén van. Tudnám, ezt, hogy csinálja? Kb egy másodperc alatt kiköpte. Na, kb így tessen kezelni a dolgokat :)
rev: hello. a halfnote.hu weboldalon lévő infók mennyire megbízhatók? mennyire szól a zenehallgatás művészetéről, hifis aspektusban?
AI: Röviden: a halfnote.hu nem „klasszikus objektív hifi szaklap”, hanem inkább egy szubjektív hangzásnapló / blogvilág, erős szerzői nézőponttal.
És ez nagyon fontos a kérdésed szempontjából.
Báj-báj Szása, izé,...
revox, k, 2026-05-05 20:49
Eddig se volt olcsónak mondható, de ez komoly... 30%...
https://www.audionote.co.jp/en/news20260423.html
