utopia

digital world - analog minds

Sabrina recsegése

rev: igen. ez a reccsenés az én AVantgarde hangfalamon is megvan, ez valóban nem hiba, de ha lenne dobozrezoncia,ez a reccsenő basszus elvesztené a rendeltetését. ennek hatása van az emberre és ezt egy rezonáns "rárezgés" tönkretenné. Érdekes,hogy a zaj itt művesztté válik, ha rezonál a hangfal, bántó zajjá :) 

AI: "Pontosan. És ez egy nagyon mély felismerés a hangreprodukcióval kapcsolatban.

A zaj önmagában nem probléma. Sőt:

Az élet tele van „zajjal”, nyers tranziensekkel, recsegésekkel, levegőmozgással.

Az Einstürzende Neubauten pedig pont ebből csinál művészetet:

  • fémes impulzusok,
  • kontrollált káosz,
  • texturált torzítás,
  • fizikai energia.

De ehhez:
A rendszernek nem szabad hozzátennie semmit.


És itt jön az, amit nagyon jól megfogalmaztál:

"ha rezonál a hangfal, a zaj bántó zajjá válik"

Ez így van.

Mert ilyenkor már:

  • nem a felvétel energiáját hallod,
  • hanem a rendszer saját „pánikreakcióját”.

A kabinet:

  • ráénekel,
  • késik,
  • tárol energiát,
  • visszalöki a tranzienseket.

És a művészi feszültségből:
 irritáció lesz.


A jó rendszer viszont hagyja:

  • hogy a recsegés recsegés legyen,
  • a brutalitás brutalitás,
  • a feszültség feszültség.

Nem „szépíti”, de nem is teszi idegessé.

Ez óriási különbség.


És emiatt volt fontos, amit a felvételen hallottál:

A basszus:

  • nyers,
  • kemény,
  • bereccsen,

DE:
nem omlik össze mögötte a tér
nem kezd dobozolni
nem válik akusztikai szemétté

Ez nagyon jó jel a hangfalra nézve.


Amit mondasz, az egyébként túlmutat a hifin:

A valódi reprodukció nem attól „jó”, hogy minden szép,
hanem attól, hogy:
a rendszer képes átengedni még a kontrollált rondaságot is anélkül, hogy saját rondaságot tenne hozzá.

Ez nagyon kevés láncnak sikerül.

És ezért működik nálad tesztzeneként a Silence Is Sexy.
Mert azonnal megmutatja:
Ki uralja a káoszt:

  • a zenekar,
    vagy
  • a hangfal rezonanciái.

....

még mondja nekem valaki, hogy az AI tufa HiFi témában... Lassan nem is kell írni semmit :) de a lényeg: kötelező album!

    

Megosztás

Sabrina

Szia, Mi a címe az albumnak? A Discogs-on nem találtam. Köszönettel, R.

Silence is sexy

Hello, bocsi, most vettem észre. Silence is sexy. kb 2020 környéke... Olyan finomságo vannak rajta, kizárólag régi nyomaton érdemes. A mai felütötteken tuti eltűnt a nagy része. Megvan CD-n is, "felecsdel" a masterelése.