utopia
digital world - analog mindsrevox blogja
Mire jó egy vírusos app
revox, p, 2026-01-02 13:32A filléres médiaboxra felmászott valami kártékonyság. Kemény vagyok, átfutottam az app tárat, szemet szúrt egy ismeretlen, talán kínai. Töröltem, de megnézni, hogy e miatt állt e le öt percenként a box, youtubeot indítottam. Persze a karácsonyi meglepetés (na jó, elémentem bőven a hivatalos megjelenésnek) TMP Quantic F50-el. Belépek, egyből ezt dobta. Csak tudnám, honnan tudta, hogy egész télen a Mano Negra/Manu Chao CD-k pörögtek, az rejtély, de bánja- kánya, ha feldobott egy ilyen koncertet. Bár elég tájidegen a mai trocsok időben, felváltva jött a bulizhatnék, a nyári napsütés haluzása és a hidegrázás (zenei katarzis. Főleg 50 perc környékén a Clandestino körül).
Vedd elő a médiaboxot, a Quanticot (vagy bármi mást) és repülj át tengereken, óceánon, csak az ablakon ne nézz ki :) BÚÉK
Mindig kell egy projekt.
revox, p, 2026-01-02 01:40Nem maradt hely a Rega karnak az MM Goldringgal. Hogy mire kell? Fene tudja Hétköznapokra, vagy xarabb állapotú lemezekhez, ne az MC tűjét gyepálja. De lehet csak hiányzik a fúr-farag.
Nézegettem hova lehetne felszerelni, de talán megvan. Mindenesetre alu "idomok" aliról megrendelve, de még lövésem sincs, hogy lesz a kardeszka lekerekítve és,hogy lesz a D80-as rúd leszúrva 100-ról 80 mm-re. Kerekítést RLC Laci CNC-je valsz megoldja, kell majd egy esztergályos...
Régi ismerős újra itt TMP-ANT MC Preamp
revox, k, 2025-12-30 21:51De már marad is... Sajna nem, mert egy revox special lesz, de még nem tudom, mennyi ezüst menjen bele. Most a kar a saját rézdrótjával van rákötve (bár fiókban van ezüst karkábellel összedolgozott QSSC), de nem tudom, akarok e ide ezüstbányát, ez az Avantgardera van ráküldve és lehet nem kell piszkálni. Ha lesz revSpecial, összeengedem a Phono Cube-al is. Most a ZYX R50 Bloommal jól elvan, még ez a nyomorult Darkways lemez is ehető valamennyire.
Csak ne állna olyan ferdén szegény, de jól érzi magát a szingón (5 bar).
Játszunk faceebokos klikkvadász csatornát
revox, h, 2025-12-29 00:13
Gondolkodott már bárki is a Dr Beat, óvatosan megbúvó logóján? Ott van kb 35 éve a köztudatban és míg az angol Dr Beat (Depecs) név és védjegye a nagy M-ben a D közèpen, vagy éppen egy tölcséres hangszóró volt, addig a Beatnek volt egy kricc-kracc logója, amit embert nem tudok, hogy kereste volna, mit jelképez, mit jelent. Egy grafika, amivel lehet öket azonosítani, fel lehet fújni a PeCsa, vagy bármely lakótelepi trafóház falára. Ott van a fura, kulcstartóra emléksztető valami, ami mindegy mi, de Dr Beat. (ha meg akarod tudni a megfejtést, lapozz tovább)
Karácsonyi meglepi.
revox, szo, 2025-12-27 20:49ToMPi nemrég hírül adta, immáron legyártásra kerültek a Quantic F50 erősítők és bátran lehet vele a fa alját díszíteni, esetleg a nagyitól kapott zsebpénzt kiegészítve, a weblapról is rendelni.
Ez a TMP Audio karácsonyi meglepetése és, ha jól láttam, olcsóbb is lett egy tízessel, mint vártuk. (Leírásban nincs ott az MM phono, de az erősítőkben benne van ;-) )
https://form.jotform.com/tmpaudiokft/rendelsi-urlap
De meglepte magát is. Elkészült, egy jövöbe mutató DAC is, kivételesen, saját részre.
Mert a viniles olllyan okos...
revox, v, 2025-12-21 22:55És müvelt és tájékozott és a bakelitet csak az ostobák használják, holott nem is abból készül...
...
Szemezgetek máshol.elkövetett bejegyzésekböl. Nagyon rég tanultam műanyagokról és bevalllom, a vinil képletet kikerestem, de ez nem agysebészet.
A hülyeség határán
revox, v, 2025-12-14 12:44TakeT SuperWoofer - WHDPure
revox, szo, 2025-12-13 13:59Ezt csak azért, hogy legyen min agyalni. A supertweeter megszokott kifejezés, de nehéz lesz megemészteni a kb 10 dekás superWoofert. Gugli jó barátunk, akinek van, az használja, szereti. Aki tesztelte, próbálta megfejteni, mi történik, még orvosi sztetoszkóppal is meghallgatták, azzal lehet valami szöszölést hallani, de nem olyan, mint amikor a lemezjátszón csak a tű fut és valamelyest felismerhető a lemezen lévő zene. Itt nem. Mit csinál? A jófene tudja, de biztos olyan összetevőkkel egészíti ki a spektrumot, amit jellemzően a hangszórók nem tudnak, vagy nem szeretnek lesugározni, de ez hallható tartományban dolgozik. Mivel, csak úgy derül ki, mi ez, ha kipróbáljuk, kénytelen voltam egyet rendelni. Már-csak az ijeszt meg, miért van sale.
1- el ne kapkodják, mert a Ceresnél most épp nincs és rendelni kell
2- Nehogy új modell legyen tervben, mert az biztos jobb lenne, akkor ne vegyem meg a régit...
fejvakarós szmájli...
https://taket.jp/whdpure/whdpure.html

Clarinet Audio - visit - EN
revox, p, 2025-12-12 21:47
So now it’s time to talk over the party...
Adjunk a Clarinetnak
revox, p, 2025-12-12 20:47
Akkor, most van az, hogy kivesézzük a bulit. Valahol, ott kezdődött, egyszer Kürthy Tomi mesélte, hogy Ákos csinált valamit, majd meg kellene hallgatni, de abban az időben annyira nem érdekelt, a hifi, el is tűnt ez az infó a süllyesztőben. Aztán megjelent valamelyik hifishown, mint kellék, de nem kiállított darabok. Akkor ránéztem a (z akkori) weblapra, szépek, biztos jók és hagytam a dolgot, mígnem egyszer csörgött a telefon. Ákos neve még valami istentelen hieroglifákkal teli szöveg a telóban, annyira régen került be és az akkori telefonból kinyerve a névjegyzéket, okozott némi nyelvi inkompatibilitást a következő generációs telefonokkal. De azért olvasható, ki keres. "Hello ember! Mikor jársz felénk?" Ez volt a meghívás egy kis Calrinetszólóra, mondom, majd, nemsoká.
